Konkurs – przebranie za postać świętego 

 

1

2

 więcej>

5.11.2019 r. panie katechetki Paulina Matoszuk i s. Mariola Nacewicz przeprowadziły konkurs na najpiękniejsze przebranie za postać wybranego przez siebie Świętego.

Do konkursu przystąpiło 30 osób z klas I – III. Chętni uczniowie przyszli na spotkanie w przygotowanym stroju (kostiumie) i z krótką historią życia wybranego świętego. Dzieci przepięknie zaprezentowały przygotowane z pomocą rodziców stroje. Kostiumy były wielobarwne i dopracowane w szczegółach.

Celem pokazu było podkreślenie podniosłego wymiaru Uroczystości Wszystkich Świętych, przybliżenie uczniom świętych osób oraz radosne uwielbienie Boga śpiewem zarówno na pokazowej lekcji jak też i na przerwie. Prezentacja postaci świętych odbyła się we wtorek na 4 godz. lekcyjnej (1050) na holu piętra E. Pokaz obejrzeli uczniowie 7 klas. Pokaz świętych był również wyrazem misyjnej – ewangelizacyjnej działalności lokalnego Kościoła: uczniowie z odwagą dawali świadectwo swej wiary publicznie prezentując stroje i opowiadając życiorysy świętych.

Jury w składzie: pani dyr. Magdalena Wiśniewska, pani Dorota Artemiuk, pan Piotr Hryciuk wybrało zwycięzców. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody sponsorowane przez Fundację Pamięci Unitów Podlaskich i P. Matoszuk oraz dyplomy przygotowane przez s. Mariolę Nacewicz.

 

Laureaci konkursu:

 

W kategorii klas I:

I miejsce – Jan Włodarski I e

II miejsce – Martyna Kilian I d

III miejsce – Michał Kononiuk I e

 

W kategorii klas II:

I miejsce – Łucja Guz – II e

II miejsce – Aleksandra Kobiałka II e

III miejsce – Agata Drygulska II e

 

W kategorii klas III:

I miejsce –– Maja i Karol Andrusiuk III e

II miejsce – Wanessa Sakowska III f

III miejsce – Lidia Birula III d

 

.nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright