Jasełka  Bożonarodzeniowe  
pt.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

1

19.12.2019r.(czwartek) o godz. 1630 w Szkole Podstawowej nr 9 zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przygotowane przez dzieci kl. I a pod kierunkiem wychowawczyni pani Teresy Kryśko i z pomocą katechetki Pauliny Matoszuk. Panie zadbały również o oprawę muzyczną i dekorację sceniczną przedstawienia. Jasełka obejrzeli rodzice i dziadkowie uczniów klasy I a oraz zaproszeni goście. Misterium zakończyło się wspólnym kolędowaniem zwieńczonym wigilią klasową.

Następnie w piątek 20.12.2019r Jasełka zostały wystawione dwukrokrotnie (na 3 i 4 godz. lekcyjnej) na scenie holu piętro E uczniom klas 0 - III i nauczycielom naszej szkoły podczas wigilijnych spotkań klasowych.

Jasełka były zwieńczeniem i obrazowym ujęciem biblijnej historii narodzenia Jezusa. Mali aktorzy wczuli się doskonale w rolę odgrywanych postaci i z wielkim zaangażowaniem oddali atmosferę wydarzeń sprzed 2000 lat.

Dla dzieci było to wielkie wyróżnienie i zaszczyt, iż mogły wystąpić przed tak szeroką publicznością.

Po przedstawieniu pani wicedyrektor M. Wiśniewska dokonała podsumowania konkursów religijnych: plastycznego o Bożym Narodzeniu i na przebranie za postać świętego wręczając uczniom nagrody: puzzle stajenki Betlejemskiej oraz dyplomy, które wykonała M. Nacewicz. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom szkoły życzenia z racji Świąt Narodzenia Pańskiego.

1

więcej>

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright