Spotkanie z Siostrą Sercanką z Krakowa


   1

 1
1
 
1

1

1

15.10.2018r.(poniedziałek) panie s. Mariola Nacewicz oraz Paulina Matoszuk zorganizowały spotkanie z Siostrą Hanną Żaboklicką Sercanką pracującą w Instytucie Religijno – Patriotycznym „Iskra Bożego Serca Jezusa i Maryi”  w Krakowie. Spotkanie przybrało charakter akademii narodowo – patriotycznej pt.: „Wiara ojców naszych – wiarą naszą. 100. rocznica odzyskania niepodległości”. Siostra przybliżyła dzieje naszej Ojczyzny, ukazując sylwetki królów Polski oraz wielkich ludzi Polskiego Narodu, którzy w znaczący sposób wpłynęli na bieg historii Polski.
W spotkaniu z siostrą, które odbyło się na korytarzu piętra gimnazjum na 4,5,6 godzinie lekcyjnej wzięli udział uczniowie z 20 klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Całe przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu uczniów klasy VII d, VIII d oraz uczniów klasy III gimnazjum, a także księży: Jacka i Marka, którzy przebrali się w przywiezione przez siostrę stroje z różnych okresów Polski prezentując korowód wielkich Polaków oraz patriotyczne wiersze poetów polskich.
Spotkanie zostało zorganizowane w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jako przygotowanie do misji parafialnych, dlatego też ta katecheza była niecodzienną formą ewangelizacji dzieci i młodzieży, zapoznaniem ich z sylwetkami ludzi, którzy byli misjonarzami – krzewicielami wiary i polskości w naszej Ojczyźnie.
1

1

1

 

 
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright