JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE


"JASEŁKA DWORCOWE"

W czwartek 21.12.2023 r. na scenie szkolnej pojawił się dworzec PKP, nieopodal którego znajdował się kościół. Uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej wystawili Bożonarodzeniową inscenizację, pt.: „Jasełka dworcowe”.
Głównym tematem przedstawienia była Miłość, przez wielu upragniona, ale jednak często nieprzyjmowana. Jasełka ukazywały historie różnych ludzi znajdujących się na dworcu PKP w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia: nastolatek, bezdomnych, wolontariuszy z Caritasu, młodej kobiety, sióstr, zakochanych, rodziny z dzieckiem, babci oraz żebraka, który mimo trudnej przeszłości znalazł szczęście i sens życia. W ostatniej scenie, ku zdziwieniu podróżnych nadjechał pociąg z Betlejem przynoszący ludziom nieziemską Miłość. Wszyscy  zapragnęli tej Miłości doświadczyć.

Inscenizację ubogaciły Bożonarodzeniowe utwory w przepięknym wykonaniu naszych uczennic. Młodzież wykazała się świetną grą aktorską oraz wytrzymałością, gdyż przedstawienie grane było na 3 godzinach lekcyjnych po kolei, tak aby jak największa część chętnej społeczności szkolnej, mogła je obejrzeć. Na koniec pani dyrektor Bernardeta Mikołajczak złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Jasełka zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez dyrekcję, nauczycieli, jak i dzieci. Gratulujemy uczniom oraz wszystkim nauczycielom, którzy brali udział w organizacji tego wydarzenia. Główną odpowiedzialną za inscenizację była pani Marioli Nacewicz współpracująca z panią Beatą Chudek i Iwoną Samoszuk. Dekoracje stworzył pan Wojtek Żuliński i Jacek Centkowski, a za nagłośnienie odpowiedzialny był pan Dawid Skraburski. Dziękujemy.
gal 

                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright