KREMÓWKI PAPIESKIE - AKCJA CHARYTATYWNA


Osoba naszego wielkiego świętego papieża – Polaka, zawsze motywuje do większego dobra. Ciepło wspominają go starsi, którzy mieli okazję się z nim spotkać, a z chęcią i dumą nieustannie poznają go młodsi. Wszelkie rocznice z nim związane inspirują do podejmowania różnych przedsięwzięć na rzecz innych. Tak też się stało w naszej szkole. 

Z okazji XXII Dnia Papieskiego panie katechetki: Mariola Nacewicz i Paulina Matoszuk zorganizowały akcję charytatywną związaną ze sławnym ciastkiem papieskim.

Jan Paweł II w 1999 odwiedzając rodzinne Wadowice, zwierzył się „z przymrużeniem oka”, że po maturze chodził ze znajomymi na kremówki. Zakładali się oni wtedy, kto zje więcej kawałków bez popijania. W ten sposób wadowicka kremówka stała się sławna. Nie było to wcale ulubione danie papieża, ale na pewno jedno z bardziej słynnych. Pamiętając papieski humor, nie zapominamy również o jego nauczaniu. Dlatego też połączyliśmy w szkole słynną kremówkę ze zbiórką pieniędzy na rzecz osób potrzebujących. Chętni uczniowie zrobili ciasta i przynieśli je do sprzedaży. Była to także forma rodzinnego
i koleżeńskiego spędzania czasu, którego celem było większe dobro.

Podjęty wysiłek powiązał się z radością tych, którzy się go podjęli i został bardzo pozytywnie odebrany przez społeczność szkolną. Dzieci na przerwach ustawiały się
w kolejkach, by kupić ciastko i wspomóc finansowo akcję. Sprzedaliśmy 300 kremówek
i zebraliśmy kwotę 1200 złotych. Kwota ta zostanie przekazana na Caritas Diecezji Siedleckiej. Przedsięwzięcie pokazało, że razem jako szkolna społeczność, możemy więcej.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, bardzo dziękujemy.

pap

pap

pap

pap

pap
 pap

pap

pap

pasp

                       

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright