Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

FERS

„Laboratorium Umiejętności Cyfrowych i Medialnych”

W tym roku szkolnym realizujemy projekt funduszy Europejskich - „Laboratorium Umiejętności Cyfrowych i Medialnych”

W ramach programu odbyła się rekrutacja, zakwalifikowani uczestnicy odbyli szkolenia z zajęcia edukacyjnych o charakterze organizacyjnym, kulturowym i językowym. Były to dodatkowe godziny ciężkiej pracy.

W dnia 12-25 kwietnia 2026r odbył się wyjazd do Włoch, 30 uczniów i 3 nauczycieli z naszej szkoły przeżyło swoją wielką, edukacyjną przygodę.

Gdy po raz pierwszy przekroczyliśmy próg włoskiej szkoły poczuliśmy jedność z naszymi włoskimi kolegami. Dzieliliśmy się opowieściami o swoim państwie, mieście ,rowerowej stolicy Polski, szkole.

Słuchając ich historii poczuliśmy , że edukacja może mieć również formę odkrywania, a nauka to nie tylko podręczniki, ale również sztuka poznawania świata.

Dzięki włoskim rówieśnikom mieliśmy możliwość zgłębiać zarówno kulturę, jak i współczesne metody nauczania, włączając się w warsztaty i uczestnicząc w spotkaniach, podczas których język angielski stał się pomostem do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

Kolejnym były zabawy integracyjne i dyskoteki. Wspólnie bawiąc się odkrywaliśmy , że tradycja jest czymś, co można współdzielić bez względu na granice.

W ciągu 14 dni projektowych wędrowaliśmy śladami starożytnych twórców historii zbierając materiały i informacje tworząc prace i prezentacje, które przybliżą naszym kolegom ze szkoły życie i kulturę Włoch.

Warsztaty cyfrowe pozwoliły nam poznać bliżej program Canva i jego możliwości w obszarze tworzenia ciekawych materiałów.

Dodatkowo uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez europejskich ekspertów, którzy przedstawili elementy zastosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Prowadzeni przez włoskich nauczycieli i przewodników mogliśmy poznać zabytki i historię niektórych włoskich miast Florencji, Bolonii, Urbino, Riminii, San Marino, było to dla nas lekcją historii, kultury, którą będziemy pamiętać i wspominać długo po powrocie do domu. Smakowaliśmy włoskiej kuchni na co dzień , pizza, pasta, włoskie lody do dzisiaj czujemy ich smak i zapach.

Wróciliśmy z Włoch z nowymi umiejętnościami, które pomogą nam w dalszej edukacji. Była to podróż, która pokazała nam, że nauka to także otwartość na świat i międzykulturowa współpraca.

Wizyta we Włoszech dała nam coś więcej niż wiedzę i wzmocnienie kluczowych kompetencji. Stała się prawdziwą zachętą do dalszej wędrówki edukacyjnej.

Dnia 25.05.2026r. odbyło się szkolne podsumowanie projektu FERS " Laboratorium Umiejętności Cyfrowych i Medialnych" w ramach Międzynarodowej mobilności edukacyjnej uczniów i kadry edukacji szkolnej współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w programie FERS 2021- 2027 realizowanych na zasadach Programu Erasmus+.

Swoją obecnością podczas podsumowania zaszczycili nas Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej pani Monika Michalczuk, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Biała Podlaska pan dr Stanisław Romanowski, dyrektor naszej szkoły pani Bernadeta Mikołajczak, rodzice i nasi koledzy i koleżanki.

Informacja o plikach Cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne mogą pomagać nam w ulepszaniu tej strony. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.