SREBRNY MEDAL NA OLIMPIADZIE INFORMATYCZNEJ JUNIORÓW


 

Od 26 do 28 kwietnia na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego 100 najlepszych uczniów szkół podstawowych z całej Polski wzięło udział w finałowych zmaganiach XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów. Konkurs jest organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundację Rozwoju Informatyki.

26 kwietnia odbyła się runda próbna, natomiast 27 i 28 kwietnia uczestnicy zmierzyli się z 6 trudnymi zadaniami programistycznymi.

Jedynym reprezentantem pochodzącym z województwa lubelskiego był Szymon Stefaniuk z klasy 8a, który został srebrnym medalistą Olimpiady i otrzymał tytuł laureata drugiego stopnia.

Tytuł laureata zapewnił Szymonowi pierwszeństwo przyjęcia do publicznej szkoły średniej niezależnie od innych kryteriów oraz celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z informatyki. Oprócz otrzymanych nagród rzeczowych Szymon  będzie miał również możliwość w okresie wakacyjnym nieodpłatnego udziału w dziesięciodniowym obozie treningowym.

Ceremonię przyznania wyróżnień i rozdania nagród uświetniła swoją obecnością Pani Minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka.

Tutaj można zobaczyć ostateczne wyniki XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów: https://oij.edu.pl/oij18/etap3/wyniki.pdf

INF

inf                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright