PRZEDSTAWIENIE:
"PIERWSZE OBJAWIENIE MARYJNE W FATIMIE"
PODSUMOWANIE KONKURSÓW


 

17.05.2024 r. pani Paulina Matoszuk przygotowała z grupą uczniów z klasy 2a, 3c, 7e ze Szkoły Podstawowej nr 9 przedstawienie pt.: „Pierwsze Objawienie Maryjne w Fatimie”. Celem przedstawienia było zapoznanie uczniów z historią objawień Maryjnych w Fatimie w  Portugalii oraz ukazanie niezłomnej postawy wiary dzieci fatimskich: Łucji, św. Franciszka i św. Hiacynty. Scenka została przygotowana w związku z 107 rocznicą Objawień Maryjnych w Fatimie (13.05.1917 r), a wystawiona w maju – miesiącu pierwszych objawień i miesiącu modlitwy Litanią Loretańską do Matki Boskiej. Przedstawienie zostało pokazane w piątek na 3 godz. lekcyjnej na holu piętra E uczniom z 6 klas naszej szkoły. Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu oglądały historię objawień fatimskich.


Dnia 17.05.2024 r. obyło się podsumowanie 2 konkursów religijnych, które odbyły się w naszej szkole: „Unici z Pratulina wzorem wierności Kościołowi i wytrwałości w wierze”, „Ogród – miejsce spotkania ze Zmartwychwstałym”. Oba miały na celu rozwijanie zdolności uczniów, kreatywności, a także umiejętności współpracy w grupie. Łączyły edukację religijną i plastyczno-techniczną.

Podczas podsumowania tych przedsięwzięć dzieci miały także możliwość obejrzenia scenki teatralnej dotyczącej objawień fatimskich, którą wraz z grupą dzieci przygotowała pani Paulina Matoszuk. Przedstawienie miało na celu m.in. uzmysłowienie i przypomnienie wartości dzieci w świecie. To one stały się głosicielami orędzia Maryi i one także, zgodnie ze słowami naszego wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II zawartymi w koncepcji pracy naszej szkoły, są „nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”. Jako nauczyciele cieszymy się bardzo, że możemy m.in. przez proponowane konkursy uczestniczyć w tym rozkwicie przyszłości świata i naszego narodu.

Nasi uczniowie bardzo chętnie i licznie odpowiedzieli na propozycje ostatnich konkursów, choć ich realizacja wcale nie była łatwa. Polegała bowiem na wykonaniu przestrzennych makiet i wymagała zdolności połączenia wiedzy i sprawności plastyczno-technicznych, kreatywności oraz współpracy grupowej. Podkreśliła to w swoim przemówieniu pani dyrektor Bernardeta Mikołajczak, która wręczyła dzieciom dyplomy zrobione przez panią Mariolę Nacewicz i nagrody sfinansowane przez księdza proboszcza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego – Zbigniewa Karwowskiego, za co bardzo dziękujemy.

Gratulujemy raz jeszcze wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach, gdyż podjęty wysiłek zasługuje na uznanie. Informujemy także, że pod koniec maja niektóre makiety zrobione przez naszych uczniów będzie można oglądać w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

prz

prz

prz

prze
 

prze

prze

prze

prze

                       

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright