MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
O JANIE PAWLE II


W związku z obchodzoną w tym roku 104 rocznicą urodzin Papieża św. Jana Pawła II Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW w Białej Podlaskiej ogłosiło X edycję Konkursu Plastycznego - Pamiętamy o Janie Pawle II pod hasłem: „Jan Paweł II wierny Ojczyźnie”. Konkurs był skierowany do uczniów klas VI – VIII. Katechetki naszej szkoły

P. Matoszuk i M. Nacewicz zgłosiły Szkołę Podstawową nr 9 do udziału w konkursie i w kwietniu oraz maju 2024 r. rozpropagowały wśród uczniów klas VI-VII ideę konkursu
i tematykę papieskiej miłości Ojczyzny.

Konkurs polegał na wykonaniu plakatu o tematyce: „Jan Paweł II wierny Ojczyźnie”. Wymiary pracy A4, A3. Plakat można było wykonać techniką dowolną (ołówkiem, farbami, plasteliną, wycinanką, witrażem z bibuły, kolażem, itp.)

Celem konkursu było zgłębienie nauczania Papieża na temat miłości, wierności i służby Ojczyźnie oraz  wykorzystanie zdolności artystycznych uczniów do kultywowania pamięci o Papieżu Polaku. Na konkurs wpłynęło 10 prac plastycznych, które P. Matoszuk zawiozła do organizatora.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpiło 17.05.2024 r. o godz. 11.00 w ALO PSW w Białej Podlaskiej. Laureaci udali się na galę wręczenia nagród pod opieką pani Pauliny Matoszuk. Po inauguracyjnym przemówieniu nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród finalistom konkursu i ich opiekunom. Następnie zgromadzeni na auli obejrzeli przedstawienie o skutkach depresji w dzisiejszym świecie. Gala zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

W  kategorii klas 6-8 Szkoły Podstawowej wszystkie miejsca na podium przypadły uczniom naszej szkoły:

I miejsce:

Helena Pajczuk z kl. 7d (opiekun Paulina Matoszuk);

II miejsce: 

Wanessa Sakowska z kl. 7 f (opiekun Paulina Matoszuk);

III miejsce:

Łucja Guz z kl. 6 c (opiekun Mariola Nacewicz)

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

JAN

jan

jan

jan
 

jan

jan

jan

jan

                       

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright