Konkurs plastyczny
We wrześniu
2021, w roku
ogłoszonym przez Sejm Rzeczpospolitej Rokiem
Kardynała St.
Wyszyńskiego
nauczyciele religii przygotowując uczniów do
beatyfikacji
kard. Wyszyńskiego
przeprowadzili katechezy o Prymasie Polski, a
następnie
zorganizowali konkurs
plastyczny pt.: „Kardynał St. Wyszyński –
wychowawcą i
Ojcem Narodu
Polskiego”. Celem konkursu było wyrażenie w
formie
plastycznej wdzięczności
Bogu za dar nowego błogosławionego oraz
budzenie dumy
narodowej poprzez
promocję osoby tego wielkiego Polaka.
Na konkurs
wpłynęło ok. 100 prac
od uczniów z klas I – VII. Prace należało
wykonać
techniką dowolną w
formacie A4 lub A3. Ponieważ z klas III i V
wpłynęło
wyjątkowo dużo prac to
tu przyznano po dwa równoległe miejsca I, II, III.
Tematyka
konkursu była również
realizacją treści „Tygodnia wychowania” (12-
19.09.2021
r.), który przebiegał
pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”, a którego
wiernym czcicielem i
naśladowcą był kard. Wyszyński jako Ojciec
Narodu
Polskiego.
Najciekawsze
prace plastyczne
dotyczące życia i działalności Prymasa Polski
ks. kardynała
Stefana
Wyszyńskiego zostały zaprezentowane na korytarzu
szkolnym na
wystawie
przygotowanej przez P. Matoszuk, M. Nacewicz i D.
Hładoniuk.
Wystawę można było
obejrzeć w dniach: 15 – 25.09.2021 r.
Laureaci
konkursu plastycznego
otrzymali pamiątkowe dyplomy, które
przygotowała
p. Mariola
Nacewicz.
Wyniki
szkolnego konkursu
plastycznego
pt.:
„Kardynał St. Wyszyński –
wychowawcą i Ojcem Narodu Polskiego”
Klasy I - II:
I miejsce
– Wojciech Kozak 1c
II miejsce
– Natalia Haliburda
1b
III miejsce
– Wiktor Andrusiuk
1e
Wyróżnienie:
Nikola Mackiewicz
1e; Dorian Pieczułajtis 1c
Klasy III:
I miejsce
– Martyna Kilian 3d;
Gabriela Malinowska 3f
II miejsce
– Maria Skraburska
3a; Wiktoria Reszka 3a
III miejsce
– Lena Chomiuk 3f;
Stanisław Kondora 3f
Wyróżnienie:
Lena Darczuk 3f;
Lena Iwaniuk 3b
Klasy IV:
I miejsce
– Łucja Guz 4c
II miejsce
– Iza Brzozowska 4d
III miejsce
– Mateusz Sidor 4d
Wyróżnienie:
Marta Jastrzębska
4e
Klasy V:
I miejsce
– Helena Pajczuk 5d;
Weronika Marczuk 5f
II miejsce
– Błażej Strych 5c;
Barbara Śledź 5e
III miejsce
– Adam Gajowy 5a;
Szymon Ciesielczuk 5e
Wyróżnienie:
Wanessa Sakowska
5f; Karolina Kłoczewska 5b
Klasy VI -
VII:
I miejsce
– Aniela Jastrzębska
7a
II miejsce
– Paweł Litwiniuk 7a
III miejsce
– Lena Schmidtke 6a
.
.
|Strona główna | O szkole | Historia | Patron | Hymn | Certyfikaty | Aktualności | Kontakt |