Jasełka Bożonarodzeniowe "W drodze do Betlejem"

Pani Paulina Matoszuk z pomocą p. Aliny Juszczuk i p. Joanny Dzięcioł wraz z dziećmi
z klasy 5e, 5f przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: „W drodze do Betlejem”. Panie zadbały również o oprawę muzyczną i dekorację sceniczną. Jasełka zostały wystawione dwukrokrotnie na holu piętra E uczniom klas 0 - VII i nauczycielom naszej szkoły w piątek 17.12.2021r podczas wigilijnych spotkań klasowych. Po przedstawieniu pani dyrektor B. Mikołajczak zapaliła betlejemskie światło pokoju przekazując je społeczności szkolnej. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom szkoły życzenia z racji Świąt Narodzenia Pańskiego.
 
Jasełka były zwieńczeniem i obrazowym ujęciem biblijnej historii narodzenia Jezusa,
a swymi treściami wskazywały ważną rolę rodziny: „Prosimy Cię Jezu dodajże nam siły, aby  nasze rodziny w życiu nie zbłądziły. Uchroń nasze dzieci od wszelkiego złego, niech mężnie wyznają wiarę w Boga Jedynego.”
„Pamiętajcie o jednym, by rodzina silną była, swoimi czynami Bogu i bliźnim służyła. Każdy niech wypełnia swoje powołanie, by osiągnąć z Bogiem wieczne królowanie.”
 
Panie katechetki P. Matoszuk i M. Nacewicz przeprowadziły w klasach, w których uczą konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczną o Bożym Narodzeniu. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym, na wystawie przygotowanej przez M. Nacewicz.

jaselka

gal
 
                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright