Wycieczka do Warszawy1

1

1

1

1

1


1

1

11 października 2019r. uczniowie kl. VIII a i VIII d wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Najpierw udali się na Powązki - znaną warszawską nekropolię. Z uwagą wysłuchali słów pani przewodnik. Opowiedziała im między innymi o młodym poecie czasów wojny i okupacji - K. K. Baczyńskim, który zginął czwartego dnia powstania warszawskiego oraz o bohaterach książki A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec".

Uczennice kl. VIII d :Wanda Pajczuk oraz Julia Wieczór - zapaliły znicze na grobach harcerzy - młodych Polaków, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, walcząc o wolność Ojczyzny.
Następnie uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Pod okiem instruktorów sumiennie ćwiczyli na trampolinach, potwierdzając swoje umiejętności gimnastyczne i sprawność fizyczną.

Na koniec zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Utrwalili i poszerzyli wiedzę na temat powstania, które wybuchło 1 sierpnia 1944r. o godz. 17.00. Pani przewodnik przybliżyła uczniom okoliczności dotyczące tych wydarzeń, a także realiów codziennego życia powstańców oraz mieszkańców stolicy. Ósmoklasiści w ciszy i skupieniu obejrzeli niezwykle poruszający film "MIASTO RUIN".
Wycieczka do Warszawy była niezwykłym spotkaniem z historią.

.

 


nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright