Finał IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego


1

1

 1

1

1

1

1

1

11 marca 2020 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  w Siedlcach odbył się finał i podsumowanie IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Uczennica naszej szkoły Weronika Siliwoniuk z kl. VII A dotarła aż do finału i znalazła się w pierwszej dziesiątce finalistów! Gratulujemy!!!


Konkurs odbywał się pod hasłem: „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Jana”. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z treścią Ewangelii wg św. Jana wraz z przypisami do tej księgi. 19 finalistów walczyło o miejsca na podium i tytuł laureata IV DKB. I miejsce w finale zdobył  Jacek Gruchała ze SP w Kocku, II miejsce wywalczył Michał Brojek ze SP w Maciejowicach a na III miejscu uplasowała się  Jolanta Kisiel ze SP w Brzozowicy Dużej.

 

IV Diecezjalny Konkurs Biblijny odbywał się w szkołach podstawowych diecezji siedleckiej i był skierowany do uczniów klas siódmych. Za przeprowadzenie konkursu byli odpowiedzialni katecheci. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Pierwszy etap odbył się 4 lutego 2020 r. Wzięło w nim udział 1850 uczniów z 140 szkół. Drugi etap, do którego zakwalifikowało się 83 uczniów, odbył się w 5 rejonach diecezji 27 lutego. Naszą szkołę w rejonie bialskim reprezentowała Weronika Siliwoniuk, która jako najlepsza uczennica z klas VII SP 9 przeszła do II etapu. Jej opiekunem był katecheta ks. Robert Jędrych. Drugi etap wyłonił 20 finalistów.


Organizacja całego konkursu została powierzona Barbarze Wysokińskiej, katechecie ZSO nr 4 w Białej Podlaskiej i konsultantowi LSCDN o. Biała Podlaska oraz ks. Marcinowi Olkowi dyrektorowi Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, wizytatorowi diecezjalnemu katechezy.


 Pomysłodawcą Diecezjalnego Konkursu Biblijnego jest Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, który zaszczycił uczestników swoją obecnością podczas finału i podsumowania tego konkursu. Wygłosił okolicznościowe słowo oraz wręczył laureatom i finalistom nagrody, dyplomy, trofea a rodzicom - listy gratulacyjne. Gościem konkursu był profesor Bogumił Leszczyński reprezentując Kapitułę i Członków Bractwa św. Judy Tadeusza. Bractwo było sponsorem nagród IV DKB. Szczególnym gościem finału była Pani Stanisława Duklewska - Prezes Zarządu Oddziału powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białej Podlaskiej (1994 - 2919), która od 18 lat wspiera finansowo Konkurs Biblijny oraz cztery edycje Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Za szczególne zaangażowanie została odznaczona Medalem Biskupa Siedleckiego.


Na szczególną uwagę zasługuje obecność Rodziców i niejednokrotnie całych rodzin, które towarzyszyły finalistom tego dnia. Licznie zgromadzili się także Księża Proboszczowie, posługujący w miejscowościach, z których pochodzili finaliści oraz katecheci, którzy na co dzień pracują w szkołach z uczniami. Opiekę podczas finału nad naszą uczennicą z ramienia szkoły sprawowała Paulina Matoszuk.


W dniu podsumowania Konkursu finaliści zwiedzili także Muzeum Diecezjalne, siedzibę Katolickiego Radia Podlasie, modlili się przy grobach biskupów siedleckich spoczywających w podziemiach katedry. Centralnym punktem tego dnia była Eucharystia sprawowana  w siedleckiej katedrze z udziałem finalistów, ich Rodzin oraz Księży i katechetów.

 
W ramach  kampanii informacyjno – edukacyjnej prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową pod nazwą "Hazard? Nie, dziękuję!"  9 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne w celu zwrócenia uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.

 

 

                               GRATULUJEMY 

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright