IX Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem.”

 

1

 

W dniach 15-22.09.2019r. odbył się IX Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem.” Katecheci włączyli się w te obchody przeprowadzając lekcje religii i prezentacje na temat budowania relacji w rodzinie, szkole i w życiu młodego człowieka, co ma wpływ na wybór drogi życiowej, jak też zawodowej. Zrealizowali w ten sposób wytyczne programu wychowawczego szkoły dotyczące wychowania do wartości oraz treści doradztwa zawodowego.

Wypełnili misję wskazaną przez biskupów w procesie wychowawczym: „My wszyscy – rodzice jako najważniejsi świadkowie wiary, duszpasterze i katecheci – jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za rozwój wiary dzieci i młodzieży”.

Katecheci przeprowadzili również lekcje o życiu św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży stawiając go jako wzór do naśladowania w dążeniu do świętości. Celem przedsięwzięcia było umacnianie tożsamości religijno – narodowej uczniów.
Katecheci zachęcali uczniów do udziału w skupieniu modlitewnym w kościele, przeprowadzonym przez ks. Łukasza Iwańca i s. Mariolę Nacewicz wraz z grupą oazową, we wtorek 18 września w dzień wspomnienia tego świętego.

Pani P. Matoszuk w dniach: 16-25.09.2019 r. zorganizowała na korytarzu szkolnym wystawę ukazującą proste środki budowania relacji w rodzinie, szkole, Kościele, których fundamentem jest Jezus Chrystus. 


nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright