1

  1


1

1
 
W dniach 9-15.09.2018r. odbył się VIII Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi.” Katecheci włączyli się w te obchody przeprowadzając lekcje religii i prezentacje na temat kształtowania powołania w życiu młodego człowieka, wyboru drogi życiowej, jak też zawodowej. Zrealizowali w ten sposób wytyczne programu wychowawczego szkoły dotyczące treści doradztwa zawodowego.

Katecheci przeprowadzili również lekcje o życiu św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży stawiając go jako wzór do naśladowania w dążeniu do świętości. Katechezy o św. Stanisławie zostały zrealizowane w związku z trwającym rokiem 2018 ogłoszonym przez sejm Rzeczpospolitej Polski Rokiem św. Stanisława Kostki, w którym obchodzimy 450-lecie jego śmierci. Rok ten wpisuje się również w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości naszej ojczyzny, której jednym z 4 głównych patronów jest św. Stanisław Kostka. Celem przedsięwzięcia było umacnianie tożsamości religijno – narodowej uczniów. Chcąc zaznaczyć wagę uroczystości pani Zofia Szymańska przeprowadziła we wtorek 18.09.2018r. w klasie III b lekcję otwartą pt.: „Nasz patron modli się za nami”. Na zajęciach obecni byli rodzice uczniów, nauczyciele i dyrekcja.

Katecheci zachęcili również uczniów do udziału w skupieniu modlitewnym w kościele przeprowadzonym przez ks. Łukasza Iwańca i s. Mariolę Nacewicz wraz z grupą oazową, we wtorek 18 września w dzień wspomnienia tego świętego.
Panie katechetki P. Matoszuk, Z. Szymańska i M. Nacewicz w dniach: 16-25.09.2018 r. zorganizowały na korytarzu szkolnym wystawę zachęcającą do przemyślenia drogi swego powołania; oraz wystawę prac plastycznych uczniów klas I-V ukazującą osobę św. Stanisława Kostki, jak też swoją drogę powołania na wzór młodego świętego.

1


Zapraszamy
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright