Wycieczka przedmiotowa  – pielgrzymka autokarowa

 do Siedlec dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9
w Zespole Szkół w Białej Podlaskie
j

1

1

1

1

1

1

1

16.11.2018r. pani Paulina Matoszuk z pomocą s. Marioli Nacewicz i pani Zofii Szymańskiej oraz ks. Adama Całusa zorganizowała wyjazd dydaktyczno-formacyjny do Siedlec dla 40 uczniów z klas II-VI Szkoły Podstawowej nr 9 im. Św. Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej. Głównym organizatorem i sponsorem wyjazdu był ks. Janusz Onufryjuk proboszcz parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.

Wyjazd był nagrodą dla dzieci za udział w październikowym nabożeństwie różańcowym wraz z dokumentowaniem obecności na planszach mapy Polski - jako włączenie się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Wyjazd miał charakter wycieczki przedmiotowej - pielgrzymki, której celem było zwiedzenie Katolickiego Radia Podlasie, Muzeum Diecezjalnego z wystawą Ars Sacra El Greca, nawiedzenie katedry i zapoznanie uczniów z historią diecezji siedleckiej i jej pasterzy w związku z obchodami 200-lecia jej istnienia.

Zarówno modlitwa różańcowa dzieci jak i wyjazd były duchowym przygotowaniem uczniów do przeżycia zbliżających się misji parafialnych.

Katecheci zrealizowali wytyczne programu wychowawczego szkoły: wychowanie do wartości, poznawanie historii wielkich Polaków – biskupów Diecezji Siedleckiej, budowanie autorytetów i umacnianie tożsamości religijno – narodowej. 


.

 
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright