Wspomnienie o Janie Pawle II

1


1

116 października to w historii Polski ważny dzień. Tego dnia 1978 roku krakowski kardynał Karol Wojtyła został ogłoszony papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Mija właśnie 40 lat od tego momentu.

Jan Paweł II był jednym z najdłużej urzędujących papieży i często nazywany „Papieżem pielgrzymem”, ze względu na swoje liczne podróże do różnych krajów, w tym również do Polski.
O Karolu Wojtyle – Janie Pawle II napisano wiele książek i wykonano olbrzymią liczbę zdjęć. Panie z biblioteki: Urszula Szafrańska-Daniluk, Maria Łukaszuk i Marzena Chmiel zorganizowały wystawę, na  której znalazła się duża część tych publikacji.
Nauczyciele bibliotekarze chcąc upamiętnić tę ważną datę - 16 października zaprosili uczniów na wystawę książek zorganizowaną na holu przed portretem Jana Pawła II. Przygotowali również gazetki przybliżające postać Papieża Polaka i Jego słynne słowa, z których młodzież powinna wiele nauczyć się.
Następnie młodzież została zaproszona na krótki film o Janie Pawle II "Człowiek, który zmienił historię". Wszyscy mogli również obejrzeć wystawę prac "Jan Paweł II w oczach dziecka". Prace wykonały dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, pod kierunkiem p.Karoliny Pieńkowskiej i p. Katarzyny Batyckiej.
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do wypożyczania bogatej literatury zgromadzonej w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 6.

 1

1

1

nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

om

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright