Wystawa wielkanocnych prac plastycznych

1

1

 
Z racji obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nauczycielki religii P. Matoszuk, M. Nacewicz i Z. Szymańska przeprowadziły wśród uczniów klas I - V konkurs plastyczny o tematyce wielkanocnej, a następnie z wybranych najlepszych prac przygotowały na korytarzu szkolnym pokonkursową wystawę wielkanocnych prac plastycznych uczniów pt.: „Wiara w Zmartwychwstanie”.

Uczniowie dowolną techniką ukazywali tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. Wystawę można było obejrzeć w dniach 23.03.-10.04.2018r.

 

W okresie Wielkiego Postu 2018r. nauczyciele religii P. Matoszuk i Z. Szymańska oraz ks. M. Strzeżysz przygotowywali z uczniami klas III, IV, V nabożeństwa Drogi Krzyżowej w parafii bł. Honorata w każdy piątek o godz. 16:00.

 

 

 

 

 

 

s

 

14.03.2018r. pani Paulina Matoszuk i s. Mariola Nacewicz zorganizowały w godzinach poza lekcyjnych (1610-1915) wyjście do kina „Merkury” na film pt.: „Moja miłość” dla 20 chętnych uczniów z klas V-VI naszej szkoły.

Uczniowie ze wzruszeniem obejrzeli film o życiu i brutalnej śmierci  młodej dziewczyny - nastolatki, która była wierna Bogu i wartościom chrześcijańskim i nie wstydziła się o nich świadczyć w szkole oraz wśród znajomych, a wszystkie swoje przeżycia duchowe notowała w pamiętniku. 

Film pokazywał uniwersalne wartości jakimi powinni kierować się młodzi ludzie, z odwagą dając świadectwo swej wiary w Boga w dzisiejszym świecie.

 

 


 

 

 
 


Zapraszamy
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa
ur. 3 października 1373
zm. 17 lipca  1399

1

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright