WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE


 

W dnach 16, 17 oraz 18 maja 2022r. uczniowie kl. Vc, Vd oraz Ve pod opieką pani Elżbiety Bebczuk, pani Beaty Chudek oraz pani Joanny Dzięcioł uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszego dnia podziwiali w Zagnańsku „świętokrzyskiego staruszka”. Dąb „Bartek” to jedno z najstarszych drzew w Polsce, liczy około 700 lat. Natomiast w Kielcach uczestniczyli  w nietypowym zwiedzaniu miasta. Podzieleni na 4 grupy wzięli udział w grze miejskiej – poznali najciekawsze zabytki oraz miejsca, pomniki stolicy województwa świętokrzyskiego.  Byli również w Kadzielni – jednym z 5 rezerwatów na  terenie Kielc. Na koniec dotarli do miejsca zakwaterowania – „Willi Czarownicy”.

Drugiego dnia z zaciekawieniem obejrzeli ekspozycję w Muzeum Henryka Sienkiewicza   
w Oblęgorku. Poznali wiele ciekawostek z życia pisarza – podróżnika. Dowiedzieli się, jak nazywał się pies H. Sienkiewicza -  był to jamnik Wykop. Następnie doskonale bawili się podczas pobytu w Centrum Leonarda da Vinci. Wielkie emocje wzbudziło zwiedzanie zamku w Chęcinach, a następnie jaskini „Raj”. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści przewodnika na temat tego niezwykłego miejsca.

Ostatniego dnia uczniowie zdobywali z przewodnikiem Góry Świętokrzyskie. Drogą królewską weszli na Święty Krzyż/Łysą Górę. Odwiedzili pobenedyktyński zespół klasztorny, z platformy widokowej podziwiali świętokrzyskie gołoborza. Po zejściu do Huty Szklanej udali się  do miejscowości Święta Katarzyna. Byli obok kapliczki Stefana Żeromskiego, weszli też do słynnej Puszczy Jodłowej , gdzie znajduje się magiczne źródełko i kapliczka świętego Franciszka. Na zakończenie zwiedzili Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Pełni wrażeń powrócili do domu.

wyc

                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright