WYCIECZKA KLASY III A W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach 1-3 czerwca 2022r. klasa IIIA pojechała na trzydniową wycieczkę
w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia po długiej podróży najpierw uczniowie zobaczyli najstarszy dąb Polski ,,Bartek”, który jest pomnikiem przyrody. Następnie poznali historię ziemi podczas gry dydaktycznej w Centrum Goedukacji Geonatura w Kielcach, a także poznali historię powstania skał w Rezerwacie Przyrody na Kadzielni. Najwięcej radości tego dnia dostarczył dzieciom znajdujący się na terenie kompleksu hotelowego basen.
Po całym dniu dzieci mogły się wyszaleć w wodzie, a także osoby umiejące doskonale pływać mogły  przepłynąć kilka razy na pełnowymiarowym basenie. 

Drugi dzień rozpoczęły dzieci od zwiedzania najpiękniejszej w Polsce Jaskini Raj,
z piękną szatą naciekową. Tego dnia również próbowały swoich możliwości w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, zobaczyły jedną z najpiękniejszych polskich Twierdz-Zamek
w Chęcinach. Dzień zakończyły pobytem w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Wieczorem zaś zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogli pograć w piłkę.

Trzeci dzień wycieczki to wejście na drugą co do wielkości górę – Święty Krzyż, zwany także Łysą Górą. Trzecioklasiści nie poszli na łatwiznę i wchodzili  „Drogą Królewską", świetnie dając radę. Najpierw zwiedzili klasztor, a potem mogli poznać florę i faunę Świętokrzyskiego Parku Narodowego będąc w Muzeum Przyrodniczym. Zobaczyli również gigantyczne rumowiska skalne – Gołoborza, a także źródełko w Świętej Katarzynie.
Po trzech dniach wędrówek wrócili bezpiecznie zachwyceni wyjazdem do domu.

Uczniowie zdali na szóstkę egzamin z samodzielności i była to również doskonała integracja klasy.


 wyc

                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright