SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 NA PIERWSZYM MIEJSCU

W WOJEWÓDZTWIE W SIATKÓWCE!!!

W ten czwartek (7.04.2022) w Szkole Podstawowej nr 9 rozegrał się wojewódzki etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczyny pierwszy mecz zagrały z zespołem z Poniatowej. Pierwszy set był ciężki i zawodniczki musiały nadrabiać straty, co spowodowane było niezbyt dobrym wejściem w grę. W drugiej połowie meczu nasze siatkarki obudziły się i wygrały całe spotkanie 2 : 0. Podczas drugiego meczu z zespołem
z Lublina nasze zawodniczki zaczęły grać z coraz większym opanowaniem, ale to  nie wystarczyło, bialczanki przegrały pierwszego seta.
W dalszej części potyczki pokazały na co je stać wygrywając z dużą przewagą, drugiego seta oraz tiebreaka. Trzeci mecz był walką
o mistrzostwo województwa. Dziewczyny zagrały go z zespołem z Tomaszowa Lubelskiego, a jak to miało miejsce podczas ligi młodziczek, jest Tomaszów są emocje.
Gra była bardzo wyrównana, atak leciał za atakiem, kiwki były dobrze wycelowane, a blok był szczelny. Pierwszą odsłonę meczu wygrała drużyna z drugiego końca województwa.
Nasze dziewczyny odgryzły się doprowadzając do 1:1 . W tie breaku zawodniczki SP9 wygrały znaczną przewagą punktów.
Puchary oraz medale wręczała Dyrektor naszej szkoły Pani Bernardeta Mikołajczak.
BRAWO DLA DZIEWCZYN I TRENERA!!!
Skład zespołu Martyna Białecka (kapitan), Natalia Kulhawczuk, Barbara Łuć, Wiktoria Gajowy, Dominika Jaskros, Hanna Tucker, Hanna Janicka, Amelia Kozakiewicz, Karolina Piotrowska, Łucja Siłakowicz.

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com