PASOWANIE NA CZYTELNIKA


 „My, uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Twoich rad i wskazówek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować  z wielką powagą. Przyrzekamy!”
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej odbyła się 8 i 11 kwietnia 2022 roku. Pasowanie organizowane jest corocznie, gdy uczniowie znają już cały alfabet i potrafią czytać. Celem uroczystości jest zainteresowanie uczniów wartościami książek, kształtowanie nawyku stałego kontaktu z nimi oraz ukazanie pożytecznego sposobu spędzania wolnego czasu.
W czasie pobytu uczniów w bibliotece, rozmawialiśmy o pracy nauczyciela bibliotekarza, księgozbiorze szkolnym i bibliotekach domowych uczniów. Pierwszaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych książkach. Poznały regulamin biblioteki, zasady wypożyczania i oddawania książek, rozmieszczenie zbiorów, a także zasady zachowania w bibliotece. Atrakcją był spacer między regałami z książkami. Uczniowie, na zakończenie oficjalnego przyjęcia do grona czytelników, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki „Pierwsze abecadło" z wycinanką ufundowane przez Instytut Książki w ramach kampanii  „Mała książka-wielki człowiek".
Naszym młodym czytelnikom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych z książką.


pas

pas

pas

pas
                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright