Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 

- Pamiętamy o Janie Pawle II

pod hasłem: „Jan Paweł II – Orędownik pokoju”


 

W związku z obchodzoną w tym roku 102 rocznicą urodzin Papieża św. Jana Pawła II Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW w Białej Podlaskiej ogłosiło VIII edycję Konkursu Plastycznego - Pamiętamy o Janie Pawle II pod hasłem: „Jan Paweł II – Orędownik pokoju”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV – VIII. Katechetki naszej szkoły P. Matoszuk i M. Nacewicz zgłosiły Szkołę Podstawową nr 9 do udziału w konkursie i w kwietniu oraz maju 2022 r. podczas lekcji religii podjęli działania zmierzające do przybliżenia działalności Papieża. Konkurs polegał na wykonaniu plakatu o tematyce: „Jan Paweł II - Orędownik pokoju”. Wymiary pracy A4, A3. Plakat można było wykonać techniką dowolną (ołówkiem, farbami, plasteliną, wycinanką, witrażem z bibuły, kolażem, itp.) W efekcie na konkurs wpłynęły 32 prace plastyczne, które P. Matoszuk zawiozła do organizatora. Celem konkursu było wykorzystanie zdolności artystycznych uczniów do kultywowania pamięci o Papieżu Polaku.

 Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpiło 18.05.2022 r. o godz. 10.00 w ALO PSW w Białej Podlaskiej. Laureaci udali się na uroczystą galę wręczenia nagród pod opieką pani wicedyrektor Violetty Kołodziejczuk oraz pani katechetki Marioli Nacewicz.

Nasi uczniowie, zdobyli następujące miejsca w kategorii klas 4-6 Szkoły Podstawowej:

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Maria Markiewicz z kl. V a (opiekun Paulina Matoszuk);

II miejsce - Wanessa Sakowska z kl. V f (opiekun Paulina Matoszuk);

III miejsce - Wojciech Waszczuk z kl. IV (opiekun Mariola Nacewicz).

Po wręczeniu nagród, odbyło się widowisko teatralne przedstawione przez studentów uczelni ukazujące w bardzo ciekawy sposób postać papieża.

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

papiez

konkurs


                        

 

 .

 

 

 

.
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373

zm. 17 lipca  1399


1

1

30

om

lko

om

om

om

om

Ciekawe linki


Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: zeszbp@gmail.com
Copyright