"Pamiętajmy"

1

 1

W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Pamiętamy”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce zniczy na groby żołnierzy poległych w walce za wolność ojczyzny zorganizowanej przez p. Grzegorza Chwalczuka.

Klasy 5c i 5d wraz z wychowawczyniami udały się na bialski cmentarz aby uporządkować groby żołnierzy poległych za naszą ojczyznę oraz zapomniane groby dzieci.

W sobotę 28 października uczniowie naszej szkoły udali się na groby żołnierzy poległych za naszą ojczyznę oraz miejscową ludność cywilną zamordowaną z rąk najeźdźców, które znajdują się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Janowskiej.

Uczniowie wraz z p. Grzegorzem Chwalczukiem odwiedzili mogiły zbiorowe 150 żołnierzy polskich poległych w bitwie polsko - bolszewickiej w 1920 r., mogiły żołnierzy polskich poległych w walce z Niemcami pod Dubowem 18 IX 1939 r.  oraz symboliczny grób 13 mieszkańców Białej Podlaskiej, żołnierzy AK, rozstrzelanych w trakcie publicznej egzekucji na Placu Wolności przez hitlerowskich okupantów. Uczniowie ustawili na grobach zebrane znicze symbolizujące pamięć o polskich bohaterach.


 Zapraszamy
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa
ur. 3 października 1373
zm. 17 lipca  1399

1

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright