WIZYTA W PAŁACU PREZYDENCKIM

  1

1 

1

 1

1

1

1

1

Siódmego lutego 2017 r. reprezentantki stowarzyszenia „Biała Pozytywka” -inicjatorki akcji zaproszenia Pierwszej Damy do Białej Podlaskiej - wspólnie z przedstawicielami lokalnych społeczności, które zostały zaproszone przez Prezesa stowarzyszenia – Panią Renatę Stefaniuk do realizacji tego projektu, spotkały się z panią Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu  Prezydenckim.

Nasza szkoła realizowała  projekt „Pierwsza Dama w Białej Podlaskiej” wspólnie ze żłobkiem Skarbiec Skrzata, Przedszkolem im. Przyjaciół Kubusia Puchatka, IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, Bialską Radą Seniorów oraz Stowarzyszeniem Pomocy Młodzieży
i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach Wspólny Świat.

W Warszawie naszą szkołę reprezentowały dwie  uczennice klasy III E: Barbara Łuć
i Emilia Paczóska  oraz wychowawczyni klasy – pani Grażyna Chwesiuk i mama Basi – Pani Aneta Łuć.

Oprócz wręczenia tradycyjnego zaproszenia, zawieźliśmy do Warszawy filmy i różne prace ze wspólnym tematem - zaproszeniem Pierwszej Damy do Białej Podlaskiej. Spotkanie z  Panią Agatą Kornhauser-Dudą trwało godzinę i odbyło się przy herbacie w saloniku zimowym Pałacu Prezydenckiego. Przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Opowiadaliśmy o swojej szkole oraz naszej miejscowości.  

Pani Prezydentowa bardzo ciepło przyjęła naszą delegację i obiecała wizytę w naszym mieście, z czego jesteśmy bardzo dumni. Spotkanie z tak niezwykłą osobą pozostanie nam na zawsze w pamięci.

 

 
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373
zm. 17 lipca  1399

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright