„Śniadanie Daje Moc”

 1

FOTOALBUM


8 listopada, to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu w szkołach w całej Polsce organizowana jest akcja w ramach programu „Śniadanie daje moc”, która uświadamia dzieciom i ich rodzicom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się w czasie zajęć, mają siłę nie tylko do zabawy, ale     i chęć do nauki.

Przygotowania do finałowej akcji rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Zależało nam na tym, aby przyjemność płynąca z konsumpcji zdrowych posiłków wiązała się z wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, zwłaszcza roli śniadania!
 
 Uczniowie z klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IId, IIe, IIf, IIg, IIh,IIi, IIIa, IIIb, IIIc , IIId, IIIe, IIIf, IIIg,III h, IIIi oraz oddziałów przedszkolnych 0 A, 0 B, 0 C przygotowywali samodzielnie swoje śniadania. Królowały pomysłowe kanapki  i smakowite sałatki, którymi dzieci częstowały się wzajemnie. Wszyscy pamiętali o fartuszkach i umyciu rąk przed przystąpieniem do pracy. Podczas kucharskich rewolucji sumiennie omawialiśmy  zasady zdrowego odżywiania. Na uczniowskich kanapkach nie zabrakło świeżych i zdrowych warzyw, serów, jajek oraz wędlin. Dzieci nie zapomniały o owocach, takich jak jabłka, gruszki, banany, kiwi czy winogrona. Na wspólnych stołach znalazły swoje miejsce soki owocowo – warzywne i woda.

W naszych działaniach wspierali nas dzielnie rodzice. Dzięki ich zaangażowaniu szkolne ławki zamieniły się w kolorowe piramidy zdrowej żywności, zaś dzieci wyglądały jak profesjonalni szefowie kuchni.
Na tym jednak nie kończy się „śniadaniowa przygoda”. Wiele klas przyłączyło się do wypełniania misji śniadaniowych w ramach ogólnopolskiego konkursu i pod bacznym okiem swych wychowawców realizują ambitne zadania. Tak trzymać!


 
  
 

nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373
zm. 17 lipca  1399

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright