Spotkanie autorskie z panią Teresą Wetoszka – Nyzak i jej wnukiem Leonem

1

1

1

1

Czy zdarzyło się Wam wcześniej spotkać bohatera książki, którą czytaliście? Uczniowie klas IVC i IVD mieli tę niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką książki „Mam mądre dziecko” panią Teresą Wetoszka – Nyzak oraz poznały Leona, który jest jej bohaterem.

Leon na co dzień mieszka we Francji z siostrą i rodzicami. Gdy spędzał wakacje u dziadków Jego babcia postanowiła, że wykorzysta ten czas na zainteresowanie wnuka życiem w dawnych czasach. Codziennie opowiadała mu o czynnościach wykonywanych dawniej na wsi. Dzięki temu mógł dowiedzieć się między innymi, z czego wyrabia się masło, mąkę czy twaróg.  Książka jest opowieścią o sposobie życia w dawniejszych czasach, przeplataną informacjami na temat mitów greckich. Ciekawostką jest również to, że czytelnicy sami mogą dorysować ilustracje.

Pani Teresa w bardzo ciekawy  i zabawny sposób opowiadała o swojej książce. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań autorce i Jej wnukowi. Na końcu uczniowie podziękowali gościom za przybycie i wręczyli drobne upominki.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373
zm. 17 lipca  1399

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright