Spotkanie z Siostrami Albertynkami 

 

1

1
 
1

 1

1

1
24.05.2017r.(środa) panie Paulina Matoszuk oraz Mirosława Konkol - Odoszewska zorganizowały spotkanie z Siostrami Albertynkami pracującymi wśród najuboższych w Warszawie.

Siostry niezwykle ciekawie przybliżyły życie i działalność świętego brata Alberta – Adama Chmielowskiego opowiadając o jego powołaniu jako słynnego polskiego malarza, a potem zakonnika bezgranicznie poświęcającego się służbie najbiedniejszym.
W spotkaniu z siostrami, które odbyło się na korytarzu piętra gimnazjum na 4,5,6 godzinie lekcyjnej wzięli udział uczniowie z 16 klas szkoły podstawowej i gimnazjum składając dobrowolną ofiarę na pomoc potrzebującym. Dekorację plastyczną przygotowała Paulina Matoszuk.

Spotkanie zostało zorganizowane w związku z 100. rocznicą śmierci świętego brata Alberta – Adama Chmielowskiego gdzie Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił go Patronem roku 2017. Trwa również w Kościele rok duszpasterski przebiegający pod hasłem: „Idźcie i głoście...”, dlatego też ta katecheza była niecodzienną formą ewangelizacji dzieci i młodzieży, a jednocześnie zapoznaniem ich z sylwetką wielkiego Polaka.


 

 


 


 
nasz patroN

Św. Jadwiga Królowa

ur. 3 października 1373
zm. 17 lipca  1399

Ciekawe linki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
ul. Zygmunta Augusta 2, 21-500 Biała Podlaska, tel.: 83 341 67 10, e-mail: szkpodst9@poczta.onet.pl
Copyright